Film – Last Minute

PREV_LKFT5907Aldona Jankowska i Marta Żmuda Trzebiatowska znowu razem – na czerwonym dywanie i na ekranie.

Matka – Bożenka – i córka – Monika weszły w życie rodziny Janickich z hukiem i z hukiem z niego wyleciały. Serial „Julia”, opowiadający o losach zamożnej krakowskiej rodziny, skończył się happy endem, love story głównych bohaterów miało swój finał w postaci wyczekanego pocałunku w blasku słońca a Bożenka i Monika musiały pogodzić się z gorzkim smakiem porażki…w więzieniu. Serial wraca w wersji internetowej.


PREV_LKFT5282

Aldona Jankowska, w „Julii” w roli Bożeny i Marta Żmuda-Trzebiatowska, serialowa Monika, pojawiły się na premierze nowej komedii Patryka Vegi „Last Minute”. Aldona Jankowska wcieliła się w tym filmie w rolę przebojowej babci Krysi, byłej policjantki, która wygrywa dla siebie i rodziny wycieczkę last minute do Egiptu. Wyjazd staje się pasmem niekończących się nieporozumień, które ostatecznie okazują się przygodą życia. Aldonie Jankowskiej na planie partnerowali m.in. Klaudia Halejcio, Wojciech Mecwaldowski czy Bartek Świderski. Tak Aldona i Marta prezentowały się na oficjalnej premierze w Multikinie Złote Tarasy.

Aldona Jankowska podbiła serca widzów niezapomnianymi kreacjami satyrycznymi znanych polityków i postaci kultury w Szymon Majewski Show. Była posłanką Hojarską, minister Fotygą, ojcem Rydzykiem czy prezydent Gronkiewicz-Waltz. W nowej komedii Patryka Vegi jest pomysłową babcią i matką, dla której słowo niemożliwe nic nie znaczy. Można ją również oglądać w warszawskim Och Teatrze w sztuce „Lataj z Krystyną”.

Reżyseria:
Patryk Vega

Scenariusz:
Patryk Vega, Paweł Bielecki, Piotr Subbotko

Występują:
Wojciech Mecwaldowski („Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Jak się pozbyć cellullitu”, „Wojna żeńsko-męska”, „Lejdis”, seriale „Usta usta”, „Tancerze”)

Klaudia Halejcio („Popiełuszko. Wolność jest w nas” , seriale  „Hotel 52”, „Rezydencja”, „Przepis na życie”, „Złotopolscy”)

Anna Szarek („Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, seriale „Komisarz Alex”, „Instynkt”)

Bartek Świderski („Zakochany Anioł”, „Cud w Krakowie”, seriale „Prawo Agaty”, „Przepis na życie”, „Tylko miłość”, „Magda M.”, „Samo życie”, „M jak miłość”)
Olaf Marchwicki (seriale „Komisarz Alex”, „Rodzinka.pl”, „Plebania”)

Aldona Jankowska („Księstwo”, „Huśtawka”, „Cudowne lato”, seriale „Julia”, „Klinika pod Wyrwigroszem”)

Otar Saralidze (seriale „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”)

Dystrybucja: Ent One
W kinach od: 22 lutego 2013

Patryk Vega
Reżyser, scenarzysta i producent. Spod jego ręki wyszły „Pitbull”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” i „Ciacho”. Za wszystkie te tytuły był nominowany do nagrody Złota Kaczka, przyznawanej corocznie przez czytelników magazynu „Film”. Pracuje również przy serialach. W „Twarzą w twarz”, „Kryminalnych”, „Prawdziwych psach” również autor scenariusza.

Dodaj komentarz