„Jagizm” od soboty w sklepach

Debiutancka płyta Jahgi, wokalistki, basistki związanej z Lion Vibrations i projektem Ragana, 11 maja trafi do sklepów. Krążek powstał dzięki współpracy artystki z Pawłem Konikiewiczem – wrocławskim producentem, pianistą i kompozytorem.

Na płycie znalazło się 9 utworów łączących różne muzyczne style – elektronika współgra tu ze starymi analogowymi brzmieniami, a muzyczne bariery i stylistyczne ograniczenia praktycznie nie istnieją. O nietuzinkowym charakterze albumu decyduje też jego przekaz. „Jagizm” jest swoistą podróżą do wnętrza, poszukiwaniem szczęścia i wewnętrznego spokoju, a więc drogą do odnalezienia tego, o czym wszyscy podświadomie marzymy.

Brzmienie tej płyty to zasługa Jahgi i Pawła Konikiewicza, ale też znakomitych muzyków, którzy zostali zaproszeni do współpracy. Nieoceniony zastrzyk energii i pomysłów dali: multiinstrumentalista i nieprzewidywalny wizjoner muzyczny Adam Milwiw – Baron, pianista Piotr Rachoń, najlepszy groove’iciel Marcin Rak i sound’owa perełka gitarowa Paweł „Cibel” Wróblewski.

Swoją rękę, i to dosłownie, przyłożyły do „Jagizmu” również Aga Jarząbowa i jej córeczka Nina Bączyk – autorki projektu okładki płyty, który jest nieoczywistą i intrygującą interpretacją muzyki i tekstów zawartych na krążku.

Wyczekujcie „Jagizmu”. Premiera płyty już w tę sobotę, krążka szukajcie w salonach Empik i dobrych sklepach muzycznych.

Polecamy promomix płyty dostępny na soundcloud.com.

Dodaj komentarz