Naukowe fenomeny – Interaktywna wystawa w Galerii Krakowskiej

galeria_krakowskaW jakiej odległości odbicie lustrzane jest największe, jak zmieni się ciężar kuli wyciągniętej z wody i co to jest „kulkowy balet“ – odpowiedzi m.in. na te pytania będą mogli poznać wszyscy, którzy odwiedzą od 21 lutego do 2 marca 2013 r. wystawę „Naukowe fenomeny“ w Galerii Krakowskiej. Na zwiedzających czekać będą niespotykane eksponaty, które pomogą zrozumieć działania praw fizyki. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

plakat 70x100 FM 2013

Interaktywna wystawa „Naukowe fenomeny” to starannie wybrane i wyselekcjonowane eksponaty najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu. Każdy, kto w dniach od 21 lutego do 2 marca 2013 r. odwiedzi Galerię Krakowską będzie mógł samodzielnie poznać zagadkowe zasady działania m.in.: krzywego zwierciadła, wahadłowego stołu, kołyski Newtona – zwanej również „kulkowym baletem” oraz wziąć udział w różnych doświadczeniach pomagających zrozumieć zawiłe prawa fizyki towarzyszące nam także w życiu codziennym.

Interaktywne eksponaty prezentowane podczas wystawy odkryją tajemnice nie tylko przed dziećmi, nieznanymi wcześniej zjawiskami zaskoczą również dorosłych. Na każdego, kto będzie chciał bliżej poznać wynalazki będzie czekał Jakub Muszyński – kustosz wystawy, który wyjawi tajemnice poszczególnych eksponatów i pomoże zapoznać się z wszystkimi elementami wystawy. Z bezpłatnej pomocy kustosza będzie można korzystać codziennie, przez cały okres trwania wystawy, w godzinach od 10.00 do 15.00.

Wystawę interaktywną „Naukowe fenomeny” będzie można obejrzeć od 21 lutego do 2 marca 2013 r. w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej. Wyspy ekspozycyjne znajdować będą się na poziomie -1 i 0. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodaj komentarz