Oz: Wielki i Potężny – powalczy o Oscary w przyszłym roku?

Już jutro do kin wchodzi najnowszy film twórców „Alicji w Krainie Czarów”  – „Oz: Wielki i Potężny”. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z materiałem Powalczą o Oscary w przyszłym roku? ilustrowanym klipem video, w którym gwiazdy występujące w filmie  – Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams i James Franco – opowiadają o magicznej krainie Oz wykreowanej przez reżysera filmu Sama Raimiego.

„Oz: Wielki i Potężny”, najnowsza produkcja twórców filmu „Alicja w Krainie Czarów”, to zrealizowana z wielkim rozmachem, fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie. Film w reżyserii Sama Raimiego z udziałem Mili Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams i Jamesa Franco został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma, Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz.
Film jest największym projektem w reżyserskiej karierze Sama Raimiego (trylogia „Spider-Man”): To ogromne przedsięwzięcie filmowe, jego skala jest gigantyczna. Świat Oz stworzony przez Franka Bauma (autor książek o  Czarnoksiężniku z Krainy Oz) składa się z niezliczonej liczby krain. Jest to niezależny, wyimaginowany kosmos. Filmy o Spider-Manie były oczywiście dużymi produkcjami, ale pokazywały one wymyślonego bohatera w prawdziwym mieście – w Nowym Jorku. Akcja toczyła się w rzeczywistym świecie, odwrotnie niż u Bauma. Kraina Oz jest w całości kreacją autorską.

Karkołomne było również zadanie kostiumologów Gary’ego Jonesa i Michaela Kutsche, którzy musieli zaprojektować setki oryginalnych strojów dla różnych grup wyimaginowanych postaci: od tych najważniejszych, czyli Oza i trzech czarownic poprzez wszelkie istoty zamieszkujące tę niezwykłą Krainę.

Już teraz mówi się, że ich trud może zostać doceniony podczas przyszłorocznej gali wręczania statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

„Oz: Wielki i Potężny” trafi do polskich kin 8 marca w dwóch wersjach językowych: oryginalnej z napisami oraz polskiej z dubbingiem.

Dodaj komentarz