Panna młoda na zamówienie

W środę 17 kwietnia o 22:00

Nasz film śledzi losy dzisiejszych aranżowanych małżeństw: mężczyzn, szukających miłości, kobiet, marzących o lepszym życiu – i agencji, które łączą ich w pary.

Twórcy dokumentu podążają śladami dwóch Amerykanów, którzy wyprawiają się do Togliatti, miasta znanego jako “rosyjskie Detroit”. Zobaczymy, jak bohaterowie filmu po raz pierwszy spotykają się ze swymi przyszłymi żonami, dowiemy się, czy dane im będzie powiedzieć sakramentalne “tak”. Ten film to opowieść o tym, że jesteśmy gotowi na bardzo wiele, byle znaleźć szczęście i miłość.

Poznamy kobiety, które prezentują się w Internecie. Dowiemy się, co motywuje tysiące samotnych kobiet do wychodzenia za starszych mężczyzn – w dodatku nie mówiących ich językiem. Poznamy 22-letnie bliźniaczki, nie umiejące znaleźć odpowiednich chłopaków na uniwersytecie, i kobiety po trzydziestce, rozpaczliwie marzące o rodzinie. Co roku około 10 tysięcy Amerykanów wychodzi za cudzoziemki. Niemal na każdym kontynencie działają biura, obiecujące kobietom z biednych krajów szansę na lepsze życie. Ale “agenci” nie zawsze spełniają te obietnice… Niejeden wyjazd kończy się tragedią.

Dave Knabel, dawny klient międzynarodowego biura matrymonialnego, który teraz sam szuka dla niego klientów, oraz jego żona, Rosjanka Elena, opisują pracę w “przemyśle matrymonialnym”. Layli Miller-Muro, założyciel organizacji, która udziela prawnego wsparcia imigrantkom, opowiada o niebezpieczeństwach, czyhających na kobiety, których marzenia o romansie zmieniły się w koszmar.

Dodaj komentarz