Scott i Bailey

Seria 1 – od niedzieli 14 kwietnia o 22:00

Detektyw Rachel Bailey ma trzydzieści parę lat, nie lubi owijać w bawełnę, umie bronić swego zdania i jest singielką. Praca w wydziale śledczym jest całym jej życiem. Przez jakiś czas była związana z adwokatem, Nickiem – dopóki ten nie porzucił jej dla żony, o istnieniu której Rachel nawet nie wiedziała.

Jej partnerka, detektyw Janet Scott, jest po czterdziestce. Ma znacznie bardziej dyplomatyczne podejście do pracy, jest rozważna i spokojna. Może dlatego, że ma męża i dwie nastoletnie córki. Janet została policjantką, bo w dzieciństwie zabito jej przyjaciółkę. Niestety, sprawcy jej śmierci nie udało się odnaleźć.

Rachel i Janet pracują w wydziale zabójstw przy głównej komendzie policji w Manchesterze. Mimo, że wiele dzieli obie policjantki, przeszły one razem tyle, że zdołały się serdecznie zaprzyjaźnić.

W każdym odcinku przyglądamy się jak Rachel i Janet prowadzą śledztwo w sprawie kolejnej zbrodni. Pełną wyzwań pracę muszą łączyć z nie zawsze łatwym życiem osobistym. Czy Rachel naprawdę uważa związek z Nickiem za skończony? Czy Janet znajdzie odpowiedzi, których szuka, wracając do sprawy zabójstwa dawnej przyjaciółki?

Scenariusz serialu napisały Sally Wainwright i inspektor Diane Taylor, która przed podjęciem pracy dla telewizji pracowała właśnie dla policji w Manchesterze. Scott i Bailey to szczery do bólu i poruszający serial kryminalny.

Prasa o serialu:
“Porównywano go do amerykańskiego serial kryminalnego Cagney & Lacey, który utrzymywał się na ekranach przez dużą część lat 80. Sądząc po pierwszym odcinku, spodziewamy się, że ten cykl także prędko nie zniknie z anteny!” Daily Telegraph.

bbc_entertainment

Dodaj komentarz