Tydzień kina Hiszpańskiego

tydzien_filmu_hiszpanskiego Więcej niż filmy. Wydarzenia specjalne towarzyszące warszawskiej edycji 13. Tygodnia Kina Hiszpańskiego (7–14 marca 2013)

Tydzień Kina Hiszpańskiego to największy przegląd kina hiszpańskiego na świecie. W Polsce kino hiszpańskie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym dowodem jest frekwencja na każdym z kolejnych przeglądów, rosnąca z roku na rok.

13. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego to nie tylko filmy. To również spotkania i dyskusje po wybranych filmowych pokazach.

  • po projekcji filmu ŻYĆ NA CAŁOŚĆ (11 marca, poniedziałek, godz. 20.30, kino Luna w Warszawie) zapraszamy na spotkanie z ANNĄ GRODZKĄ (posłanką do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej) oraz panią LALKĄ PODOBIŃSKĄ (prezeską Fundacji Trans – Fuzja);

    foto - AP Mañana

    foto – AP Mañana

  • po projekcji filmu ŻYCIE ZACZYNA SIĘ DZISIAJ (12 marca, wtorek, godz. 18.30, kino Muranów w Warszawie) zapraszamy na spotkanie z EWĄ WANAT oraz dr ANDRZEJEM DEPKO, prowadzącymi popularną audycję o seksie „Kochaj się” na antenie radiowej Jedynki oraz autorami książki „Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie”.
  • po projekcji filmu 18 SPOTKAŃ PRZY STOLE (12 marca, wtorek, godz. 20.30, kino Muranów w Warszawie) zapraszamy na spotkanie z GONZALO DE SALAS, szefem kuchni restauracji “Casa Pablo
  • po projekcji filmu NIEULOTNE (10 marca, niedziela, godz. 16:00, kino Muranów w Warszawie) zapraszamy na spotkanie z aktorem, scenarzystą i reżyserem JACKIEM BORCUCHEM

Pełna lista projekcji filmów na: http://www.manana.pl/hiszpanie/index.php?id=2405&jezyk=pl

13. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbywa się w dniach 7–24 marca 2013 w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.

Warszawa / 7-14 marca / Kino Muranów, Kino Luna
Kraków / 10-16 marca / Kino Pod Baranami
Katowice / 12-18 marca / Kino Światowid
Łódź / 13-19 marca / Kino Charlie
Wrocław / 15-21 marca / Kino Nowe Horyzonty
Poznań / 16-22 marca / Kino Muza
Gdańsk / 18-24 marca / Kino Żak

Tydzień Kina Hiszpańskiego to największy na świecie przegląd hiszpańskiej kinematografii poza granicami Hiszpanii. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z pełnym przekrojem współczesnego kina hiszpańskiego – od ambitnego kina artystycznego po kasowe hity hiszpańskiego rynku filmowego.

Dodaj komentarz