WIEM, CO JEM I WIEM, CO KUPUJĘ: ODCINEK 13 – PREMIERA 26 MAJA

foto - TVN Style

foto – TVN Style

PROWADZĄCA: Katarzyna Bosacka
PREMIERA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 11.15

Mały Polak pochłania ogromne ilości ciastek, lodów, czekolady i tyje w przerażającym tempie. Słodkie i kolorowe słodycze mogą być przyczyną alergii, astmy i nadpobudliwości. Wprowadzić całkowity zakaz słodkości w domu? A może da się znaleźć jakieś dobre słodycze? Producenci żywności przekonują  rodziców, że cukierki wzbogacone witaminami dadzą siłę, a zjedzenie batonika mlecznego wzmocni kości.

Czy żelki z sokiem owocowym zastąpią prawdziwe owoce? Czy to jednak nie jest słodkie oszustwo? Czekolada z orzechami, chałwa, sezamki – jak sprawdzić, czy producent sprzedaje nam te najlepsze i nie wciska nam słodkiego kitu? W trzynastym odcinku „Wiem, co jem” Kasia Bosacka nam odpowie, jaka słodycz da nam zdrowie.

A w „Wiem, co kupuję” temat wagi ciężkiej, czyli jaką wagę wybrać do domu. Czy wystarczy jedna, żeby sprawdzać postępy w odchudzaniu i zarazem przygotowywać dietetyczne potrawy? Które bajery w wagach są wielkiej wagi, a które można sobie odpuścić? Zawartość cholesterolu, węglowodanów, białka i tłuszczu w produktach, minutnik i termometr – czy to ważne?

Dodaj komentarz