WIEM, CO JEM I WIEM, CO KUPUJĘ: ODCINEK 3 – PREMIERA 17 MARCA

foto - TVN Style

foto – TVN Style

PROWADZĄCA: Katarzyna Bosacka
PREMIERA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 11.15

W trzecim odcinku „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” Katarzyna Bosacka podpowie, jak nie dać się nadziać na czekoladki nadziewane. Kontrole przeprowadzone przez Inspekcję Handlową zakwestionowały co siódmy czekoladowy wyrób.
W czekoladzie z orzechami za mało orzechów, a zamiast truskawek buraki. Brak kawy w czekoladzie kawowej.

Producenci dodają mnóstwo cukru, karmelu i syropu glukozowo-fruktozowego. Zamiast masła kakaowego używają utwardzanego tłuszczu roślinnego, który  podwyższa stężenie złego cholesterolu we krwi. A przecież prawdziwe kakao poprawia samopoczucie, redukuje stres, podnosi odporność i ma właściwości antyrakowe. Jak poznać, czy piękna bombonierka nie jest tak naprawdę ukrytą bombą?

Kasia Bosacka weźmie także coś na ząb. Prawie 4 mln Polaków w ogóle nie myje zębów, a 42 procent czyści je niedokładnie. Wygląda na to, że wcale nie boimy się próchnicy, która jest najpopularniejszą chorobą świata i dotyka prawie 90 procent Polaków. Czy wierzyć amerykańskim naukowcom, którzy twierdzą, że fluor nas niszczy? Jaką pastę wybrać, gdy mamy nadwrażliwe zęby? Jak uzyskać biały, hollywoodzki uśmiech, nie uszkadzając przy tym szkliwa i dziąseł? Co powinna mieć w składzie pasta, żeby była uzbrojona po zęby? Wszystko o pastach do zębów w trzecim odcinku „Wiem, co jem i wiem, co kupuje”.

Dodaj komentarz