WIEM, CO JEM I WIEM, CO KUPUJĘ: ODCINEK 5 – PREMIERA 31 MARCA

foto - TVN Style

foto – TVN Style

PROWADZĄCA: Katarzyna Bosacka
PREMIERA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 11.15

Statystyczny Polak zjada rocznie około 2 kg chemicznych dodatków do żywności! Ponad połowa z nas nie czyta etykiet i nie przejmuje się intensywnym kolorkiem soku, podkręconym zapachem jogurtu i niekończącym się terminem ważności. Jakich wypełniaczy używają producenci, żeby ze swoich wyrobów wycisnąć jeszcze więcej grosza?

Co robi bambus w kiełbasie wieprzowej, wodorosty w szynce, burak w czekoladzie truskawkowej, a panga w paluszkach krabowych? Czy wiemy, co jemy? Jak kupować, żeby nie zwariować?

A w „Wiem, co kupuję” sprawa lekko śmierdząca, czyli jak kupić dezodorant antyperspiracyjny. Trzy miliony gruczołów potowych na naszej skórze pracuje pełną parą, by zapobiec przegrzaniu się organizmu. Odparowujemy prawie litr potu dziennie! Ale bywa, że zapach i plamy utrudniają nam życie. W sztyfcie, w kulce, czy w sprayu? Czy to prawda, że antyperspiranty zatrzymują toksyny i zatykają ujście gruczołów potowych? Czy warto wydać kilkadziesiąt złotych na leczniczy antyperspirant z apteki? Napociliśmy się dla Was przy tym odcinku, zobaczcie go koniecznie!

Dodaj komentarz