Obsługa informatyczna firm
Obsługa informatyczna firm pomaga firmom rozwiązywać problemy techniczne, które mogą utrudniać prowadzenie działalności. Usługa ta pomaga firmom uniknąć przestojów, poprawić obsługę klienta i przyspieszyć odzyskiwanie danych po awarii. Usługi IT dla firm można znaleźć w Internecie. Administratorzy IT pomagają firmom w tworzeniu kopii zapasowych danych i planów odzyskiwania danych po awarii. Uczestniczą również w kompleksowym zarządzaniu aktywami i zapewniają statystyki w czasie rzeczywistym.
Wsparcie IT to usługa, która pomaga klientom i partnerom w kwestiach technicznych
Wsparcie IT to usługa, która zapewnia klientom i partnerom pomoc w zakresie szerokiego zakresu problemów i rozwiązań technicznych. Może być świadczona w celu pomocy firmom w zapewnieniu, że systemy, z których korzystają, są uruchamiane i działają tak sprawnie, jak to możliwe. Może również pomóc firmom w zapewnieniu najlepszej możliwej jakości dla swoich klientów. Usługi wsparcia IT mogą obejmować zakres od wsparcia telefonicznego do tutoriali online. W większości przypadków usługi wsparcia IT są dostosowane do potrzeb organizacji.
Wsparcie IT można podzielić na dwa główne typy: wsparcie aktywne i wsparcie nieaktywne. Aktywne wsparcie jest najbardziej powszechnym typem i prawie każdy doświadczył go w tym czy innym momencie. Polega ono na pomocy na żywo ze strony ekspertów IT za pośrednictwem telefonu, czatu i helpdesku. Helpdeski to grupy ludzi z głęboką wiedzą na temat produktów i usług, które oferuje firma. Zespoły te mogą zapewnić całodobową pomoc dla klientów. Mogą również instalować poprawki bezpieczeństwa na komputerach i aktualizować modemy, w zależności od charakteru problemu.
Wsparcie IT to specjalistyczna usługa, która pomaga klientom i partnerom w rozwiązywaniu problemów technicznych. Opiera się na systemie poziomów, gdzie każdy poziom wymaga wyższych kompetencji. Wsparcie na poziomie 1 to osoba, która odbiera telefon lub e-mail i pomaga klientom zidentyfikować problem. Jeśli ta osoba nie może pomóc, sprawa jest eskalowana do następnego poziomu. W tym przypadku problem zostanie skierowany do twórców oprogramowania lub sprzętu.
Poziomy wsparcia IT można podzielić na trzy kategorie: Tier 1 i Tier 3. Spośród tych trzech, wsparcie na poziomie 1 jest najbardziej podstawowym poziomem i jest zwykle wykonywane przez programistów. Podczas gdy wsparcie poziomu 2 jest wsparciem wyższego poziomu, wsparcie poziomu 3 wymaga ekspertów tematycznych, którzy mają głębokie zrozumienie produktów i oprogramowania. Technicy ci są zwykle odpowiedzialni za obsługę skomplikowanych problemów i często wymaga się od nich dostępu do najwyższych poziomów informacji firmowych.
Usługi wsparcia IT są niezbędne dla każdej części biznesu, która korzysta z technologii. Nawet najprostsze systemy IT będą od czasu do czasu potrzebowały wsparcia. Bez niego firma może stanąć w obliczu przestojów i strat. Z pomocą zewnętrznych usług wsparcia IT, firmy mogą skupić się na projektach, które są dla nich najważniejsze, jednocześnie uwalniając się od ciężaru zajmowania się ciągłym strumieniem problemów technologicznych.
Pomaga przyspieszyć odzyskiwanie danych w przypadku awarii
Disaster recovery jest kluczowym elementem planu ciągłości działania każdej firmy. Obejmuje ono replikację przetwarzania komputerowego i danych w lokalizacji zewnętrznej. Jest ono konieczne, gdy fizyczne serwery stają się niedostępne lub dane zostają utracone. Jeśli firma nie może natychmiast odzyskać danych z podstawowej lokalizacji, proces ten powinien zostać przeniesiony do lokalizacji zdalnej.
Odpowiednie oprogramowanie do odzyskiwania danych po awarii może przyspieszyć proces przywracania systemów do poprzedniego stanu i pomóc firmom w odzyskaniu sprawności po awarii. Powinno być wyposażone w szczegółowe instrukcje i system powiadamiania na wypadek, gdyby kopia zapasowa się nie powiodła. Oprogramowanie powinno być również przetestowane przed wystąpieniem katastrofy, aby zapewnić jego pełną funkcjonalność. Powinno również oferować takie funkcje, jak elastyczne przełączanie awaryjne, szybkie przełączanie awaryjne i automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Powinno również uwzględniać kwestie bezpieczeństwa i obsługiwać przechowywanie danych w chmurze.
Wraz z rozwojem chmury obliczeniowej opcje odzyskiwania danych po awarii stały się znacznie bardziej zróżnicowane. W przeszłości organizacje musiały tworzyć własne obiekty offsite i duplikować systemy produkcyjne. Te opcje były poza zasięgiem wielu małych firm. Obecnie jednak istnieją oferty oparte na chmurze, które znacznie ułatwiają odzyskiwanie danych po awarii. Oferta ta obejmuje systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, systemy reagowania na incydenty oraz systemy powiadamiania o zagrożeniach. Mogą być one również włączone do produktów zarządzania ciągłością działania.
Katastrofy mogą zniszczyć całą sieć i bazę danych firmy. Bez odpowiedniego wsparcia IT dla odzyskiwania danych po katastrofie, konsekwencje mogą być katastrofalne dla firmy. Badanie przeprowadzone przez National Archives and Records Administration wykazało, że 90% firm, które straciły dane w centrum danych, złożyło wniosek o upadłość w ciągu jednego roku. Inne badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Teksasie wykazało, że prawie 40% firm nie otworzyło się ponownie po doświadczeniu katastrofalnej utraty danych.
Posiadanie odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych po awarii jest ważne, aby przyspieszyć ciągłość działania i zminimalizować ryzyko szkód. Dzięki oprogramowaniu do odzyskiwania danych po awarii w chmurze użytkownicy mogą szybko i bezproblemowo przywrócić swoje dane, niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie na miejscu, czy w chmurze.
Poprawia obsługę klienta
Obsługa IT dla firm poprawia obsługę klienta z wielu powodów. Po pierwsze, zapewnia, że doświadczenie klienta pozostaje bezproblemowe. Chroni również partnerów biznesowych i pracowników przed potencjalnymi zagrożeniami. Ponadto poprawia wewnętrzną współpracę i minimalizuje możliwość wystąpienia wąskich gardeł. Co więcej, firmy mogą poprawić swoją ogólną jakość usług poprzez integrację wykorzystania usług w chmurze.
Skraca czas przestoju
Obsługa informatyczna firm ma kluczowe znaczenie dla utrzymania czasu pracy w dzisiejszych przedsiębiorstwach opartych na danych. Przy średnim czasie przestoju w firmie wynoszącym 1,6 godziny tygodniowo, koszty przestoju mogą być znaczne, wpływając na produktywność, przychody i reputację. Ponadto, jeśli pojedynczy punkt awarii wpływa na całą infrastrukturę IT, firma może stracić znaczne przychody i klientów. Kompleksowy plan wsparcia IT pomaga firmie ograniczyć przestoje i uniknąć tych kosztów.
Niezależnie od tego, czy chodzi o wolno ładującą się stronę historii klienta, czy o potencjalne naruszenie danych, proaktywne podejście ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia przestojów. Aby zapewnić minimalny czas przestoju, regularny plan konserwacji, zapas części zamiennych i aktualne oprogramowanie do zarządzania aktywami są niezbędne do najlepszego zarządzania przestojami. Analizując dane dotyczące przestojów, firmy mogą optymalizować swoje procesy i minimalizować ogólny czas przestoju.
Regularne aktualizacje oprogramowania i sprzętu mają kluczowe znaczenie dla minimalizacji przestojów. Aktualizacje te zapewniają bezpieczeństwo i stabilność gadżetów IT oraz redukują liczbę błędów. Ponadto nowe funkcje bezpieczeństwa ułatwiają prowadzenie działalności. Te aktualizacje zapewniają również, że firma jest chroniona przed cyberatakami. Ponadto sprawiają, że systemy IT są bardziej wydajne i bezpieczne.
Reputacja firmy i wizerunek marki są zagrożone, jeśli jej systemy przestaną działać przez dłuższy czas. Klienci oczekują od firmy bezproblemowych doświadczeń, więc każdy przestój może negatywnie wpłynąć na sprzedaż i lojalność klientów. Powtarzające się przestoje mogą również prowadzić do uszkodzenia danych w wyniku cyberataków lub awarii serwerów. Takie incydenty tworzą luki bezpieczeństwa i narażają cenne dane.
Oprócz minimalizowania przestojów, obsługa informatyczna firm pomaga również zmniejszyć koszty. Dobrze zaplanowany program wsparcia IT może zautomatyzować konserwację i zmniejszyć koszty. Proaktywny plan pozwala na proaktywną i zaplanowaną konserwację systemów. Pomaga również w zmniejszeniu kosztów napraw awaryjnych. Koszt nieplanowanego przestoju może być pięciokrotnie wyższy niż planowany przestój, przede wszystkim ze względu na zwiększone koszty bezpośrednich napraw oraz zwiększone ryzyko wystąpienia incydentów środowiskowych i obrażeń w miejscu pracy.
Proaktywny program wsparcia IT pomaga ograniczyć wpływ nieplanowanego przestoju na produktywność firmy. Monitorując systemy firmy, firma Fidelus jest w stanie wykryć problemy, zanim doświadczą ich pracownicy. Takie proaktywne środowisko IT oznacza, że firma może uniknąć rozległych przestojów spowodowanych oczekiwaniem na aktualizacje przestarzałego sprzętu lub oprogramowania.
Dane adresowe:
AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]