Wybór obsługi informatycznej dla firm

Wybór obsługi informatycznej dla firm

Wybór obsługi informatycznej dla firm

Osbługa informatyczna firm czy konieczna zabezpieczenie informatyczne dla firm?
Osbługa informatyczna firm korzyści dla biznesu.

Wybierając wsparcie IT dla swojej firmy, masz wiele opcji. Niektóre z tych opcji obejmują aktywne wsparcie IT, współzarządzane wsparcie IT, platformę chmurową lub ofertę SaaS, dodatkowe kopie zapasowe i inne. Należy również rozważyć, czy firma, którą rozważasz, może zapewnić Ci obsługę IT dla firm, której potrzebujesz.

Aktywne wsparcie IT

Firma może skorzystać z aktywnego wsparcia IT, jeśli chce śledzić swoje systemy i upewnić się, że wszystko działa tak gładko, jak to możliwe. Pracownicy korzystają z systemów komputerowych na co dzień, a problemy mogą sięgać od błędów użytkownika po niespodziewane błędy. W takim przypadku specjalista IT może rozwiązać problemy lub eskalować je do wyższego poziomu, w zależności od potrzeb. Ten rodzaj wsparcia informatycznego może pomóc firmie zachować konkurencyjność poprzez maksymalizację jej zasobów informatycznych.

Aktywne wsparcie IT może ulepszyć istniejące systemy i wdrożyć nowe dla firmy. Dostarczają również specyficzne dla danego biznesu rozwiązania informatyczne w celu poprawy wydajności i efektywności. Wielu z nich ma doświadczenie w doradztwie w zakresie zarządzania, co oznacza, że rozumieją procesy zachodzące w Twojej firmie. Oznacza to, że mogą dostarczyć rozwiązanie IT, które idealnie pasuje do potrzeb Twojej firmy.

Wsparcie IT na poziomie trzecim jest ukierunkowane na zagadnienia wyższej klasy, takie jak inżynieria sieci i serwerów. Personel realizujący ten poziom wsparcia obejmuje inżynierów, programistów i głównych architektów. Inżynierowie oceniają problem, a następnie proponują odpowiednie rozwiązanie. Mogą wymagać wielu rozmów i zdalnego dostępu w celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla konkretnego problemu.

Chociaż może to być kosztowne, może pomóc firmom utrzymać produktywność poprzez zapewnienie, że systemy działają na optymalnym poziomie. Może również zminimalizować czas przestoju, co oznacza mniejsze zakłócenia w działalności. Początkowo ta usługa może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem, ale większość firm jest uzależniona od technologii w dzisiejszych czasach. Plus, z miesięczną subskrypcją, firmy mogą utrzymać koszt w stałej cenie, co oznacza, że nie ma żadnych ukrytych kosztów lub opłat niespodzianek.

Współzarządzane wsparcie IT

Wiele firm w jakiś sposób opiera się na infrastrukturze IT, a każdy rodzaj infrastruktury musi być dobrze utrzymany i chroniony. Niektóre organizacje mają pełnoetatowe działy IT, podczas gdy inne mogą nie mieć zasobów lub czasu, aby zatrudnić personel IT i poświęcić go do swoich zadań. Trzecią opcją dla organizacji jest wybór współzarządzanej obsługi IT dla firm.

Co-managed IT wspiera potrzeby informatyczne firm, eliminując obciążenie i koszty związane z zatrudnianiem i szkoleniem dodatkowego personelu IT. Ponadto ten dostawca usług może zapewnić wsparcie przez całą dobę i po godzinach. Ten rodzaj usług może pomóc firmom w dostosowaniu się do szybko zmieniających się rynków i realizacji celów biznesowych.

Koszty współzarządzanej obsługi IT dla firm mogą się różnić w zależności od ustaleń. Zazwyczaj usługi te obejmują monitorowanie, poprawki, aktualizacje i inne. Do tego dochodzi pełen sztab zewnętrznych ekspertów, w tym wirtualni szefowie informacji, kierownicy ds. dostosowania technicznego, kierownicy ds. świadczenia usług i architekci rozwiązań. Model ten pozwala organizacjom każdej wielkości kontrolować koszty IT. Podczas gdy podstawowe koszty wewnętrzne pozostają stałe, zewnętrzne koszty IT mogą się zwiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb.

Inną zaletą współzarządzania usługami IT dla firm jest to, że przedsiębiorstwa zyskują dostęp do wiedzy specjalistycznej w zakresie najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, które nie są łatwo dostępne we własnym zakresie. Zespół ten może również testować nowe technologie i pomagać firmom w znalezieniu odpowiedniej kombinacji usług i odpowiedzialności za zarządzanie. Mogą również pomóc firmom w planowaniu przyszłości, zwłaszcza jeśli ich obecny personel nie jest w stanie w pełni rozważyć zalet i wad nowego systemu.

Usługi współzarządzane to doskonała opcja dla firm, które potrzebują wsparcia informatycznego, ale nie mają czasu na zatrudnianie pracowników IT. Usługi te pozwalają firmom zatrudniać tylko pracowników potrzebnych do konkretnych projektów i mogą pomóc w obniżeniu kosztów.

Platforma chmurowa lub oferta SaaS

Software as a Service (SaaS) to najbardziej rozpowszechniony rodzaj chmury obliczeniowej. Pozwala użytkownikom końcowym na dostęp do aplikacji w chmurze i uiszczanie opłaty abonamentowej. Aplikacje SaaS obejmują zakres od internetowej poczty elektronicznej do systemów zarządzania relacjami z klientami i aplikacji płacowych.

Korzystanie z usługi wsparcia informatycznego w chmurze jest również znacznie bardziej przystępne cenowo niż zakup, obsługa i konserwacja własnego sprzętu i oprogramowania. Wsparcie IT w chmurze może być świadczone w ramach usługi abonamentowej, co eliminuje konieczność zakupu serwerów, konserwacji oprogramowania i sprzętu oraz pozbywania się przestarzałego oprogramowania. Ponadto dostawcy usług w chmurze często dysponują bardziej kompetentnym, doświadczonym personelem, który może zapewnić lepszą obsługę niż pracownicy wewnętrzni.

Jednak ta oparta na chmurze usługa wsparcia IT może mieć również wiele wad. Po pierwsze, użytkownicy podlegają harmonogramowi aktualizacji dostawcy i mogą nie zostać powiadomieni o tych aktualizacjach. Ponadto dostawcy SaaS mogą zmieniać systemy operacyjne, dodawać sprzęt lub poprawiać aplikacje bez powiadamiania klienta. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Inną poważną wadą korzystania z SaaS jest to, że może być trudny w użyciu na wolnym połączeniu internetowym. Rozwiązania SaaS cierpią również z powodu braku możliwości dostosowania i kontroli. Jeśli jednak Twoje połączenie internetowe jest szybkie, możesz spróbować Google Docs. Ta aplikacja internetowa pozwala na pisanie, edytowanie i współpracę nad dokumentami.

Jeśli Twoja firma chce wykorzystać chmurę do obsługi IT, możesz wybrać dwie główne opcje: ofertę SaaS i platformę chmurową. SaaS oferuje oprogramowanie jako usługę i ułatwia klientowi dostęp do aplikacji bez konieczności hostowania sprzętu.

Dodatkowe kopie zapasowe

Przechowywanie wielu kopii zapasowych ważnych danych może być cennym narzędziem dla firm. Pozwala to na szybsze przywrócenie danych i pozwala na lepsze ich zabezpieczenie. Ponadto dodatkowe kopie zapasowe mogą chronić firmę przed złośliwym oprogramowaniem, które jest dużym zagrożeniem dla każdej firmy. Złośliwe oprogramowanie to rodzaj wirusa, który może uszkodzić komputer lub dane. Podczas gdy oprogramowanie antywirusowe może chronić Twoje dane przed złośliwymi programami, nie może zapewnić 100% ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Dobra usługa tworzenia kopii zapasowych będzie mogła tworzyć kopie zapasowe danych w kilku różnych lokalizacjach. Wielu dostawców oferuje skarbiec w chmurze. Jeśli jednak planujesz przechowywać więcej danych, może być konieczne uiszczenie dodatkowych opłat. Warto też sprawdzić, czy rozwiązanie pozwala na ustawienie interwałów tworzenia kopii zapasowych.

Efektywność kosztowa

Usługi zarządzane IT mogą być bardzo zróżnicowane pod względem kosztów i złożoności. Ogólnie rzecz biorąc, mała lub średnia firma może wydać od 85 do 125 dolarów na użytkownika, miesięcznie. Jednak koszty te mogą wzrosnąć wraz z rozwojem organizacji. Na przykład, jeśli wielkość firmy podwoi się, dwóch pracowników IT może nie wystarczyć do obsługi wszystkich potrzeb informatycznych. W tym przypadku, dodatkowy technik Tier 1 help desk byłby potrzebny, co zwiększyłoby koszty ogólne firmy. Ponadto, ten rodzaj personelu IT musiałby być opłacany za szkolenia i wewnętrzną wymianę sprzętu.

Inną opcją jest zlecenie wsparcia IT na zasadzie ad hoc. W tej opcji mała firma będzie płacić za wsparcie IT tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jednak koszt będzie prawdopodobnie wyższy niż w przypadku zatrudnienia wewnętrznego zespołu IT. Jest to często korzystne dla mniejszych organizacji, które potrzebują tylko okazjonalnego wsparcia IT.

Pomijając koszty zatrudnienia dodatkowego personelu IT, plan zarządzanego wsparcia IT może zaoszczędzić małej firmie sporo pieniędzy. Często koszty wsparcia IT stanowią miesięczną pozycję w budżecie, co ułatwia ich planowanie. Plan współzarządzania może być również opcją dla większych operacji.

Opłacalność wsparcia IT dla firmy może być oparta na tym, ile kosztuje każda czynność lub produkt. Porównując korzyści z wyjścia z kosztami jego wejścia, analiza efektywności kosztowej może zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Ostatecznie, analiza efektywności kosztowej pozwoli firmie na osiągnięcie większej rentowności i maksymalizację jej możliwości.

Oprócz kosztów usług zarządzanych, organizacje muszą również wziąć pod uwagę koszty personelu wewnętrznego. Oprócz wynagrodzeń, organizacje muszą również wziąć pod uwagę inne wydatki związane z posiadaniem personelu na miejscu, takie jak dni chorobowe i urlopy.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

usługi informatyczne